از بیست و چهارم جوزا روز مادر در نیمروز تجلیل بعمل آمد

مورخ 24/3/1395 طی محفلی از طرف ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت نیمروز در سالون کنفرانسهای این اداره از 24 جوزا روز مادر تجلیل بعمل آمد.


دراین مراسم که الحاج محمد قاسم "خدری" معاون مقام ولایت، الحاج مولوی حزب الله "مولوی زاده" رئیس ارشاد، حج و اوقاف، محترمه آمنه "حکیمی" رئسه امور زنان، اعضای جامعه مدنی، تعدادی از شعرا، فرهنگیان قلم به دست و جمعی از خواهران و برادران شرکت ورزیده بودند .
الحاج محمد قاسم "خدری" از فداکاری و نقش مادر به نیکی یاد کرده و از جایگاه مادر در آیات مختلف قرآن عظیم الشان یاد آوری نموده و مادر را بزرگترین نعمت الهی پنداشته که خداوند متعال به بندگان خود ارزانی نموده است.
حاجی سیدحامد "سادات" رئیس اطلاعات وفرهنگ روز مادر را به همه مادران صبور و رنجدیده تبریک گفته افزودند: جای دارد از زحمات خستگی ناپذیر و نقش مادران در تربیه بهتر فرزندان تشکری نمایم و علاوه نمودند امروزه مادران زیادی در کشور عزیز ما دیده های پر اشک دارند و ازینکه فرزندان خودرا در گوشه وکنار میهن از دست میدهند رنج های فراوانی را متحمل میشوند.
آمنه "حکیمی" رئیسه امور زنان ولایت نیمروز پیام محترمه دلبر "نظری" وزیر امور زنان را به خوانش گرفته و جهت تقویه و حمایت مادران از جهات مختلف صحبت نمودند و ابراز امیدواری کرد تا تمامی مادران در سراسری کشور عزیز ما شاهد زندگی آرام و بدور از هر گونه خشونت داشته و در کنار خانواده های خویش با صفا و صلح زندگی نمایند.
مولوی حزب الله "مولوی زاده" رئیس حج و اوقاف در رابطه صحبت نموده از دیدگاه اسلام احترام به والدین را ضروری دانسته و از تمامی مادران که در تربیه فرزندان خویش از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ ننموده ستایش و تقدیر بعمل آورد.
پس از آن سخنرانان مقاله های دست داشته و اشعار سروده خویش را پیرامون جایگاه مادر به خوانش گرفتند و محفل با دعائیه خاتمه پذیرفت.